Фото: 21 ноября 2013 г.
Розміщення
Будинок стоїть на Майдані Незалежності, на розі вулиці Хрещатик та проїздом між вулицями Інститутською та Михайлівською. Адреса: 01001 вул. Хрещатик, 18/2.Історія
В січні 1974 року ХХV міська партійна конференція прийняла рішення, за прикладом Москви, перетворити Київ у зразкове комуністичне місто. У зв'язку із цим організували конкурс на кращий проект реконструкції центральної площі Києва. В 1975 році було розпочато роботу по втіленню проекту в життя. Того ж року на місці знесених на площі Калініна будинків № 2/16, № 4 і № 6/2 почалося будівництво восьмиповерхового Будинку спілок трестом «Київміськбуд-4» (архітектори Олександр Малиновський та Олександр Комаровський) на замовлення та за кошти Української республіканської ради профспілок для використання в якості адміністративної будівлі, яке завершилось 1980 року.Пізніше у високу вежу було встановлено електронного годинника. Кожний із чотирьох поліекранів — табло, розміром 4,30 м х 7,20 м, перебувають на висоті 57 метрів та містять близько 5 тисяч ламп потужністю 40 ватів. Розміри поліекранів дозволяють дізнатися точний час із кілометрової відстані.
Новопобудований Будинок спілок, згідно з постановою секретаріату Української ради Профспілок від 27 червня 1980 року (протокол № 7) «Про будівлю Будинку Укрпрофради», передано в експлуатацію управлінню Будинку спілок Укрпрофради.
Підприємство «Господарське управління Федерації профспілок України», надалі Підприємство, є унітарним і створено одним засновником — Федерацією професійних спілок України.
1 квітня 1989 року Управління Будинку спілок перейменовано на Управління по господарському обслуговуванню Укпрофради, згідно Постанови Секретаріату ВЦРПС № 5-20 від 8.02.1989 р.
1 вересня 1991 року Управління Будинку спілок Укрпрофради перейменовано на Будинок спілок Федерації профспілок України, згідно Постанови Президії ФПУ № 11-7-4 від 23.08.1991 р.
У 1996 році постановою Президії ФПУ № П-24-14 від 07.02.1996 року Будинок спілок ФПУ перейменовано та реорганізовано у Підприємство «Господарське управління Федерації профспілок України», створеною Федерацією професійних спілок України.
Під час Євромайдану, після подій 1 грудня, Будинок профспілок був захоплений протестувальниками, де був створений їх штаб.
Пожежа
В ніч на 19 лютого 2014 року будинок майже повністю згорів, а також обвалилися конструкції між четвертим і п'ятим поверхами. Активісти звинуватили у підпалі будинку правоохоронців, а силовики переклали відповідальність на «Правий сектор». За даними Головного управління ДСНС в м. Київ, під час пожежі в столичному Будинку профспілок працівникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій вдалося врятувати 41 людину.Водночас, вже після нейтралізації вогню там було знайдено тіло людини..